Kredyty hipoteczne, komercyjne, inne

Oferuję pomoc w uzyskaniu różnych kredytów na wszelkie nieruchomości: kredyt na 110%, w oparciu o przyszły najem nieruchomości, na zakup lokalu użytkowego do 100%, na zakup działki rolnej, pod aktywa finansowe do 80%, na zakup hoteli i pensjonatów, pod kontrakt z Jedn. Sam. Terytorialnego, pod dotację unijną, kredyty dla spółek developerskich, oparcie zdolności kredytowej na przychodach w przypadku działalności gospodarczej, elastyczne podejście do klientów z gorszym BIK-iem, kredyt w EUR/PLN. Nie pobieram za doradztwo żadnych opłat. Duża skuteczność. Na życzenie dojazd do klienta. tel. 608092618, surmitex@poczta.onet.pl

Wyszukiwarka Google

wtorek, 18 stycznia 2011

ABC zakupu mieszkania

Aby bezpiecznie i bezproblemowo kupić mieszkanie należy wykonać kilka podstawowych czynności.

Zakup mieszkania wiąże się z kilkoma ważnymi czynnościami. Oprócz znalezienia właściwego mieszkania, obowiązkowo odwiedzimy notariusza. Ale po kolei.



1. Znajdujemy odpowiednie mieszkanie - to chyba najważniejsza czynność, o ostatecznym kształcie mieszkania decyduje wielkość naszej rodziny, ilość pokoi i przede wszystkim posiadane pieniądze, własne lub możliwość pożyczenia (np. kredyt bankowy)



2. Sprawdzamy stan prawny mieszkania, jeżeli jest z rynku wtórnego, jeżeli to rynek pierwotny o zakup pochodzi np. od dewelopera to sprawdzamy wiarygodność dewelopera. Przy istniejącym mieszkaniu obowiązkowo odpis z księgi wieczystej,



3. Negocjujemy cenę – aktualnie jest zastój na rynku nieruchomości więc możemy dużo urwać od ceny wyjściowej



4. Podejmujemy ostateczną decyzję, że to te własne mieszkanie kupimy.



5a. Podpisujemy umowę przedwstępną (jeżeli kupujemy w kredycie) w formie umowy cywilno prawnej lub u notariusza, z tym drugim wariantem wiążą się dodatkowe koszty.



5b. Jeżeli posiadamy odpowiednią ilość pieniędzy to podpisujemy akt notarialny nabycia mieszkania i określamy w nim termin wydania mieszkania. W tym przypadku pomijamy kolejne kroki.



6. Składamy wniosek o kredyt i czekamy na decyzję banku, do wniosku potrzebna będzie wycena (dla mieszkań używanych), przy rynku pierwotnym przeważnie decyduje cena dewelopera jako wartość mieszkania.



7. Dostajemy pozytywną decyzję z banku, bądź nie



8. Podpisujemy umowę kredytową, w której zawarte są m.in. informacje o przelewie środków finansowych na rachunek właściciela mieszkania.



9. Podpisanie aktu notarialnego u notariusza – określmy w nim datę wydania mieszkania, zlecamy notariuszowi wpis do hipoteki oraz przeważnie odprowadzenie wszelkich niezbędnych podatków.



10a. Wydanie mieszkania – spisujemy protokół wydania, spisujemy liczniki i odbieramy klucze



10b. Przy nowym mieszkaniu - podpisujemy protokół odbiorczy jeżeli nie mamy zastrzeżeń co do solidności i jakości wykonania naszego wymarzonego mieszkania.



Przy zakupie mieszkania od dewelopera przyda się poradnik „Porady jak kupić mieszkanie od dewelopera

--
Stopka

Informacja o mieszkaniach w Białymstoku


Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz