Kredyty hipoteczne, komercyjne, inne

Oferuję pomoc w uzyskaniu różnych kredytów na wszelkie nieruchomości: kredyt na 110%, w oparciu o przyszły najem nieruchomości, na zakup lokalu użytkowego do 100%, na zakup działki rolnej, pod aktywa finansowe do 80%, na zakup hoteli i pensjonatów, pod kontrakt z Jedn. Sam. Terytorialnego, pod dotację unijną, kredyty dla spółek developerskich, oparcie zdolności kredytowej na przychodach w przypadku działalności gospodarczej, elastyczne podejście do klientów z gorszym BIK-iem, kredyt w EUR/PLN. Nie pobieram za doradztwo żadnych opłat. Duża skuteczność. Na życzenie dojazd do klienta. tel. 608092618, surmitex@poczta.onet.pl

Wyszukiwarka Google

wtorek, 18 stycznia 2011

Konserwacja kominka

Wkłady i kasety kominkowe podobnie jak inne urządzenia grzewcze wymagają regularnych przeglądów i konserwacji. Konieczne jest również okresowe czyszczenie przewodów dymowych.

Przed każdym sezonem grzewczym należy sprawdzić stan uszczelnień korpusu paleniska oraz uszczelek drzwi oraz szyby. W przypadku ich zużycia powinno się dokonać wymiany. Elementem, który najczęściej wymaga wymiany jest uszczelka drzwi oraz szyby. Sama wymiana nie jest procesem skompilowanym i można ją wykonać samemu. Uszczelki dostępne są w sprzedaży choćby w popularnych marketach budowlanych. Kupuje się je na metry. Aby dokonać wymiany uszczelki należy lekko poluzować mocowanie szyby w drzwiczkach, wyjąć starą uszczelkę i delikatnie wsunąć nową, następnie dokręcić poluzowane śrubki. Tak niepozorny zabieg konserwacyjny znacznie wpływa na poprawę procesu spalania w kominku ( eliminacja niekontrolowanego dopływu powietrza) oraz zabezpiecza przed unoszeniem się zapachu "wędzonki" w czasie kiedy nie palimy w kominku.



Komin odprowadzający dym z kominka powinien być czyszczony minimum dwa razy w roku. Konieczne jest jego czyszczenie przed rozpoczęciem sezonu grzewczego oraz minimum raz w sezonie. O wyczyszczenie komina powinniśmy poprosić fachowca, ale możemy podjąć się tego procesu na własną rękę. Pomocne w tej sytuacji będą specjalny proszek powodujący rozkruszanie się sadzy oraz katalizator spalania sadzy.



Po zakończeniu sezonu grzewczego należy wykonać dokładne czyszczenie wszystkich elementów wewnątrz paleniska z popiołu i sadz. Nawet kiedy kominek jest nie używany należy zapewnić przepływ powietrza przez palenisko i przewód kominowy, zatem dopływy powietrza do paleniska powinien zostać otwarty. (MK)



Opracowanie: redakcja portali branżowych www.ogrzewnictwo.pl, www.klimatyzacja.pl

--
Stopka

redakcja portali branżowych www.ogrzewnictwo.pl,

www.klimatyzacja.pl

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz