Kredyty hipoteczne, komercyjne, inne

Oferuję pomoc w uzyskaniu różnych kredytów na wszelkie nieruchomości: kredyt na 110%, w oparciu o przyszły najem nieruchomości, na zakup lokalu użytkowego do 100%, na zakup działki rolnej, pod aktywa finansowe do 80%, na zakup hoteli i pensjonatów, pod kontrakt z Jedn. Sam. Terytorialnego, pod dotację unijną, kredyty dla spółek developerskich, oparcie zdolności kredytowej na przychodach w przypadku działalności gospodarczej, elastyczne podejście do klientów z gorszym BIK-iem, kredyt w EUR/PLN. Nie pobieram za doradztwo żadnych opłat. Duża skuteczność. Na życzenie dojazd do klienta. tel. 608092618, surmitex@poczta.onet.pl

Wyszukiwarka Google

wtorek, 18 stycznia 2011

Kolektory słoneczne - jak działają?

Kolektory słoneczne w tym roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów budowlanych. Dlaczego? Jaka jest ich zasada działania?

W ostatnich latach stale wzrasta świadomość społeczna



Stajemy się coraz bardziej wrażliwi na potrzeby otaczającej nas przyrody - chcemy ją chronić. Kolektory słoneczne jak każde systemy solarne w znaczny sposób przyczyniają się do ochrony środowiska. Drugim powodem, dla którego rośnie w Polsce zainteresowanie tymi urządzeniami to naprawdę spore dopłaty na tego typu inwestycje idące w kierunku ekologicznego ogrzewania. Wielu więc wychodzi z założenia: "zapłacę w sumie 50% mniej, a urządzenie pomoże mi oszczędzać pieniądze przez kolejne dwa dziesięciolecia - czemu więc nie zainwestować?"



Jak działają kolektory słoneczne?



Systemy solarne jak sama nazwa wskazuje niejako łapią i oddają do zamontowanej instalacji energię, która dociera od nas z najbardziej wydajnej w naszej galaktyce elektrowni - od Słońca. W zależności od tego, czy posiadamy kolektory płaskie, czy próżniowe - ciecz solarna nagrzewa się albo w specjalnych płytach grzejnych albo w rurkach otoczonych próżnią. Następnie jest przekazywana zazwyczaj do wężownicy zasobnika wody użytkowej. Można się zastanawiać co z okresem zimowym?



Kolektory próżniowe są skonstruowane tak, aby mogły odbierać energię słoneczną nawet, gdy na zewnątrz jest ujemna temperatura a światło - rozproszone. Jak to możliwe? Rurki z cieczą są otoczone próżnią - dzięki temu niska temperatura nie może im zaszkodzić, natomiast za rurkami, są umieszczone specjalne lustra, która skupiają i kumulują rozproszone promienie słoneczne. Tak naprawdę budowa kolektorów słonecznych jest banalnie prosta - do tego stopnia, że spotyka się ludzi, którzy sami je sobie zrobili.

--
Stopka


Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz