Kredyty hipoteczne, komercyjne, inne

Oferuję pomoc w uzyskaniu różnych kredytów na wszelkie nieruchomości: kredyt na 110%, w oparciu o przyszły najem nieruchomości, na zakup lokalu użytkowego do 100%, na zakup działki rolnej, pod aktywa finansowe do 80%, na zakup hoteli i pensjonatów, pod kontrakt z Jedn. Sam. Terytorialnego, pod dotację unijną, kredyty dla spółek developerskich, oparcie zdolności kredytowej na przychodach w przypadku działalności gospodarczej, elastyczne podejście do klientów z gorszym BIK-iem, kredyt w EUR/PLN. Nie pobieram za doradztwo żadnych opłat. Duża skuteczność. Na życzenie dojazd do klienta. tel. 608092618, surmitex@poczta.onet.pl

Wyszukiwarka Google

wtorek, 18 stycznia 2011

Przydomowe oczyszczalnie ścieków – ekologia w ogródku

Czasy, kiedy jedyną alternatywą dla tradycyjnej, zewnętrznej kanalizacji było szambo bezpowrotnie mijają. Obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem często wybieranym przez osoby budujące dom na nieuzbrojonej działce są przydomowe oczyszczalnie ścieków. Jakie są ich zalety?

Przede wszystkim cena. Porównując koszty budowy szamba i oczyszczalni może wydawać się, że to pierwsze rozwiązanie jest bardziej opłacalne - nic bardziej mylnego. Choć koszt budowy oczyszczalni ścieków jest dwukrotnie wyższy niż szamba, oszczędzamy na eksploatacji. Głównym wydatkiem związanym z utrzymaniem szamba jest koszt opróżniania zbiorników - w perspektywie roku może on urosnąć nawet do 2,5 tys. zł. Znacznie tańsze jest usuwanie osadów z przydomowej oczyszczalni ścieków - musimy zapłacić za nie jedynie 200 zł - raz na dwa lata. Łatwo obliczyć, że nieco wyższy koszt budowy instalacji zwróci się nam już po kilku latach użytkowania instalacji.



Przydomowe oczyszczalnie ścieków są zdecydowanie bardziej ekologiczne. Podczas procesów filtracji zachodzących w zbiornikach oczyszczalni nie są wytwarzane żadne uboczne substancje, które mogłyby zaszkodzić środowisku. Oczyszczona woda traci nawet do 98% zanieczyszczeń, dlatego może być bez problemu odprowadzana do gruntu lub pobliskiego zbiornika wodnego. Dobrym pomysłem na zagospodarowanie oczyszczonej wody jest wykorzystanie jej do celów przemysłowych - do podlewania ogrodu lub zasilania instalacji sanitarnych.



Błędne jest przeświadczenie, że przydomowe oczyszczalnie ścieków sprawdzają się tylko w przypadku pojedynczych gospodarstw domowych. Często instalowane są także przy szkołach, pensjonatach, hotelach czy firmach. Zróżnicowana wielkość i moc dostępnych na rynku oczyszczalni pozwalają dopasować ich rodzaj do indywidualnych potrzeb użytkowników. Planując jej budowę należy pamiętać, że w przypadku większej instalacji - o wydajności przekraczającej 7,5 metrów sześciennych na dobę - konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

--
Stopka

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz