Kredyty hipoteczne, komercyjne, inne

Oferuję pomoc w uzyskaniu różnych kredytów na wszelkie nieruchomości: kredyt na 110%, w oparciu o przyszły najem nieruchomości, na zakup lokalu użytkowego do 100%, na zakup działki rolnej, pod aktywa finansowe do 80%, na zakup hoteli i pensjonatów, pod kontrakt z Jedn. Sam. Terytorialnego, pod dotację unijną, kredyty dla spółek developerskich, oparcie zdolności kredytowej na przychodach w przypadku działalności gospodarczej, elastyczne podejście do klientów z gorszym BIK-iem, kredyt w EUR/PLN. Nie pobieram za doradztwo żadnych opłat. Duża skuteczność. Na życzenie dojazd do klienta. tel. 608092618, surmitex@poczta.onet.pl

Wyszukiwarka Google

wtorek, 18 stycznia 2011

Ogrzewanie elektryczne

Istnieje wiele sposobów wykorzystania energii elektrycznej do ogrzewania. Wybór sposobu ogrzewania zależy głównie od wielkości powierzchni do ogrzania oraz od tego czy ogrzewanie elektryczne ma być samodzielnym systemem czy wspomagać wodną instalację CO.

Istnieją dwa główne podziały ogrzewania: ogrzewanie płaszczyznowe - tzw. "podłogowe" oraz miejscowe czyli grzejniki. Jeśli planujemy ogrzewanie pomieszczeń jedynie ogrzewaniem elektrycznym powinniśmy wybrać grzejniki stałe. Jeśli natomiast grzejnik elektryczny jest potrzebny do okazjonalnego podniesienia temperatury w danym pomieszczeniu wystarczy nam przenośny grzejnik. Ze względu na sposób przekazywania ciepła możemy podzielić ogrzewacze na akumulacyjne i konwekcyjne.



Grzejniki akumulacyjne zamieniają energie elektryczną na ciepło, które jest akumulowane w ogrzewaczu po czym zostaje oddane do otoczenia. Ogrzewacze takie są ładowane wtedy kiedy energia elektryczna jest tańsza - druga taryfa. Aby korzystać z drugiej taryfy będziemy potrzebowali zgody na rozliczanie prądu według taryfy G12 i zainstalowanie licznika dwutaryfowego. Instalacje licznika powinniśmy zlecić elektrykowi z uprawnieniami. Często obieg powietrza w ogrzewaczu jest wymuszony pracą wentylatora. Większość takich urządzeń to dość duże i masywne urządzenia stojące. Moc ogrzewaczy akumulacyjnych waha się w zakresie od kilkuset wat do nawet kilku tysięcy wat. Doboru należy dokonać biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz zalecenia producenta lub porady specjalisty zajmującego się instalacjami budowlanymi.



Ogrzewanie konwektorowe polega na oddawaniu ciepła głównie na zasadzie konwencji, czyli przemieszczania się ciepła na skutek ruchu cząsteczek powietrza. Zimne powietrze zassane od dołu, zostaje ogrzane i unosi się do góry rozchodząc we wszystkich kierunkach. Wylot powietrza jest zlokalizowany na górze grzejnika lub przodu. Zaletą ogrzewania konwekcyjnego jest niewielki ciężar grzejników, stosunkowo małe rozmiary w porównaniu do grzejników akumulacyjnych i łatwość obsługi. Ogrzewanie konwektorowe pracuje cicho, a także posiada zabezpieczenia przed przegrzaniem i przemarzaniem pomieszczenia.

--
Stopka

Grupa Instalator

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz