Kredyty hipoteczne, komercyjne, inne

Oferuję pomoc w uzyskaniu różnych kredytów na wszelkie nieruchomości: kredyt na 110%, w oparciu o przyszły najem nieruchomości, na zakup lokalu użytkowego do 100%, na zakup działki rolnej, pod aktywa finansowe do 80%, na zakup hoteli i pensjonatów, pod kontrakt z Jedn. Sam. Terytorialnego, pod dotację unijną, kredyty dla spółek developerskich, oparcie zdolności kredytowej na przychodach w przypadku działalności gospodarczej, elastyczne podejście do klientów z gorszym BIK-iem, kredyt w EUR/PLN. Nie pobieram za doradztwo żadnych opłat. Duża skuteczność. Na życzenie dojazd do klienta. tel. 608092618, surmitex@poczta.onet.pl

Wyszukiwarka Google

wtorek, 18 stycznia 2011

Pompy ciepła - dlaczego coraz bardziej popularne?

Chyba każdy, kto szuka sposobu na ogrzanie swojego nowego domu spotkał się z pojęciem pomp ciepła. Dlaczego coraz więcej się o nich mówi?

Z dnia na dzień coraz więcej słyszymy o ochronie środowiska. Ekolodzy biją na alarm, między innymi dlatego, że zużycie paliw kopalnych jest na naszej planecie zbyt wysokie, a emisja szkodliwych gazów do chroniącej nas atmosfery zdecydowanie za duża.

Odpowiedzią na te jak najbardziej realistyczne obawy jest ciągła praca olbrzymich koncernów nad coraz to nowymi metodami pozyskiwania ciepła z odnawialnych źródeł energii. A jest ich w przyrodzie mnóstwo. O pompach ciepła jest ostatnio coraz głośniej (ze względu na wysoki koszt inwestycji - w Polsce trochę mniej), gdyż właśnie to mają na celu - ochronę środowiska i ergonomię.



Wyróżnia się kilka rodzajów pomp ciepła.



Na przykład powietrzne pompy ciepła firmy Buderus są w stanie odzyskać ciepła z otaczającego nas powietrza nawet przy temperaturze -20 stopni Celsjusza! W Polsce, powietrze jest stosunkowo ciepłe - średnia temperatura w najzimniejszym miesiącu wynosi około 0 stopni. Bardzo ciekawe jest to, że powietrzne pompy ciepła można montować zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz - nawet 30 metrów od budynku. W przypadku urządzenia zamontowanego wewnątrz należy tylko doprowadzić kanały doprowadzające i odprowadzające powietrze z zewnątrz.



Pompy ciepła uzyskują także energię z gruntu, albo z wód podziemnych. Wody podziemne są pewnym źródłem ciepła, ale niestety nie zawsze dostępnym. Dlatego uzyskuje się energię ze studni albo z powierzchniowych zbiorników wodnych(jeziora, stawy, rzeki). Dzięki zastosowaniu wymienników ciepła ze stali szlachetnej pompy mogą pracować z każdym rodzajem wody.



Oczywiście pompy ciepła mają też minusy. Jednym z nich jest to, że do ich pracy i tak potrzebna jest solidna dawka energii elektrycznej - która przecież też kosztuje.



Niestety koszt takiej inwestycji jest dosyć spory - za pompę ciepła firmy Buderus, Euronom czy Viessmann trzeba zapłacić bagatela kilkadziesiąt tysięcy złotych.

--
Stopka


Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz