Kredyty hipoteczne, komercyjne, inne

Oferuję pomoc w uzyskaniu różnych kredytów na wszelkie nieruchomości: kredyt na 110%, w oparciu o przyszły najem nieruchomości, na zakup lokalu użytkowego do 100%, na zakup działki rolnej, pod aktywa finansowe do 80%, na zakup hoteli i pensjonatów, pod kontrakt z Jedn. Sam. Terytorialnego, pod dotację unijną, kredyty dla spółek developerskich, oparcie zdolności kredytowej na przychodach w przypadku działalności gospodarczej, elastyczne podejście do klientów z gorszym BIK-iem, kredyt w EUR/PLN. Nie pobieram za doradztwo żadnych opłat. Duża skuteczność. Na życzenie dojazd do klienta. tel. 608092618, surmitex@poczta.onet.pl

Wyszukiwarka Google

wtorek, 18 stycznia 2011

Budujemy swój dom. Na co powinniśmy zwrócić uwagę na pierwszym etapie, czyli w trakcie powstawania projektu architektonicznego?

Budowanie domów w systemie energooszczędnym to wymóg ekonomiczny. Drożejąca energia sprawia, że coraz większy nacisk kładziemy na to, aby nasz dom zużywał jak najmniej energii. Powstające przepisy prawne również wymuszają na nas budowanie energooszczędne. Od 1 stycznia 2009 każdy dom, który jest oddawany do użytku musi posiadać świadectwo energetyczne, które mówi o zużyciu energii. Prawdziwa rewolucja czeka nas jednak za 10 lat. Parlament Europejski zatwierdził właśnie dyrektywę zgodnie, z którą nie będzie mógł być oddany żaden budynek do użytku, który nie będzie zbudowany w systemie energooszczędnym i przynajmniej część energii nie będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych np.: energii słonecznej.


świadectwa energetyczne Poznań

O tym, aby nas dom był energooszczędny należy myśleć już na etapie wyboru projektu domu. Oto elementy na które musimy zwrócić uwagę:


  • Główną zasadą jest to, że im bryła bardziej zwarta i prosta tym dom bardziej energooszczędny. Mówi się nawet o współczynniku - stosunku powierzchni ścian zewnętrznych do kubatury budynku. Im mniejszy współczynnik tym lepiej.
  • Kolejnym elementem jest ocieplenie. Tu obowiązuje prosta zasada wybieramy materiały o najniższym współczynniku przenikania U, podawanym przez każdego z producentów. Polska norma mówi, że nie można postawić ściany o wyższym współczynniku U niż 0,2 W/m2K.
  • Okna. Możliwie małe od strony północnej i duże od południowej. Koniecznie wyposażone okiennice lub rolety, które zimą chronią przed chłodem, a latem zapobiegają przegrzaniu.
  • Pomieszczenia gospodarcze. Powinny być usytuowane od strony północnej i przylegać do pomieszczeń ogrzewanych budynku, tworząc swoistą komorę powietrzną oddzielającą ściany pomieszczeń ogrzewanych od zimnego zewnętrznego powietrza. Ponadto domownik powinien mieć możliwość wejścia do pomieszczeń gospodarczych od strony pomieszczeń ogrzewanych. Jest to przede wszystkim ważne w przypadku garażu, gdzie otwarcie bramy garażowej w kilka sekund wychładza całą przestrzeń garażu.
  • Przedsionek. Zaplanujmy nieogrzewane pomieszczenie, które będzie działało jak wiatrołap, nie dopuszczając do pomieszczeń ogrzewanych powietrza bezpośrednio z zewnątrz.
  • Przeszklona weranda. Stworzy przestrzeń buforową i będzie chronić ściany domu od wyziębienia. Musi być wyposażona w system chroniący przed przegrzaniem w okresie letnim np. opuszczaną markizą.
  • Rekuperator. System odzysku ciepła. Według producentów można odzyskać nawet 95% ciepła (praktycy mówią o maksimum 80%). Rekuperator wymaga uwzględnienia w projekcie. Dla gotowego już domu zainstalowanie rekuperatora wiąże się z gruntowną przebudową domu.
  • Balkony. Zasada ? im mniej elementów wystających z bryły budynku tym lepiej. Zapobiegamy w ten sposób powstawaniu mostków cieplnych, przez które traci się ciepło zimą.
  • Kominek. Wspomaga rekuperator i jest ekologiczny zużywając drewno, czyli surowiec odnawialny w przyrodzie.
  • Ukształtowanie działki, drzewostan i żywopłoty. Powinniśmy tak zaprojektować dom, aby chronić go przed silnymi wiatrami.

certyfikat energetyczny

Lista powyższa nie wyczerpuje oczywiście katalogu rzeczy, które możemy zrobić, aby nasz dom był jeszcze bardziej energooszczędny. Wykorzystując jednak te zalecenia będziemy pewni, że świadectwo energetyczne sporządzane przy okazji oddawania domu do użytku potwierdzi, że dom jest domem energooszczędnym.

--
Stopka

Rafał Mytych


nr licencji zawodowej MI 1422/2009 begin_of_the_skype_highlighting 1422/2009 end_of_the_skype_highlighting

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz